גירושין ללא ייצוג משפטי – כדאי או לא?

שירותי גניזה וארכיון זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לשירותי גניזה וארכיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

תהליך הגירושין הוא אף פעם לא נעים. ראשית קיימת התחושה העגומה של פירוק המשפחה וכל הרגשות המעורבים בכך. הדבר קשה שבעתיים כאשר ישנם ילדים משותפים ואנו חוששים כי התהליך יפגע גם בהם. על כל אלו מתווספות תחושות חוסר האונים, אי היציבות החשש מפני העתיד וההליכה אל הלא נודע.

ואם כל זה אינו מספיק, הרי שקיים תהליך הגירושין עצמו. זה הרשמי והבירוקרטי והמשפטי והכלכלי. כל כך הרבה דברים עומדים על הפרק: חלוקת הרכוש, ההחלטה בגין המשמורת על הילדים, הסדרי ראיה, ההתנהלות מול בית הדין הרבני ובתי המשפט ועוד ועוד. אין ספק שזו תקופה מתישה, לחוצה ומורכבת ואין ספק שכל סיוע חיצוני יכול לעזור.

Divorce without legal representation

עדיף להיפרד בהסכמה אבל טוב שיש ייעוץ משפטי ברקע

כל הקשיים, האתגרים והמורכבויות שתיארנו לעיל, הם חלק מתהליך הגירושין הרגיל. כאשר הגירושין נעשים ברוח טובה, בהדברות או עם הסכמות בסיסיות – ניתן לצלוח את המהמורות בצורה סבירה. הקושי מתחיל לגבור, כאשר ישנן אי הסכמות וחמור מכך, מטענים קשים בין בני הזוג שמובילים לאיבה, שנאה וניסיון של כל אחד מהצדדים לפגוע בשני.

אז כן, למרות שבהחלט ניתן להתגרש בלי עורך דין לגירושין, תמיד טוב שיהיה אחד כזה לצידכם. גם כאשר הכל על מי מנוחות ובטח כאשר המים מסביבכם סוערים. עורך הדין יכול לסייע הן בצדדים הכלכליים והן בצדדים המשפטיים והם רבים, כמו למשל הסכם הגירושין.

מהו הסכם גירושין?

על הסכם הגירושין חותמים שני בני הזוג המתגרשים והוא נועד כדי להסדיר את כלל העניינים והנקודות החשובות על הקשר האפשרי ביניהם לאחר הגירושין. להסכם גירושין יש תוקף משפטי ומכאן נובעת חשיבותו והיותו מחייב, גם אם צד אחד מנסה בזדון לבצע פעולות החורגות מההסכם.

בהסכם נידונות סוגיות כמו האחריות ההורית וחלוקת התפקידים בגידול הילדים, משמורת, הסדרי ראיה ושהייה, חלוקת רכוש וחלוקת זכויות וחובות, גובה המזונות, לאיזו ערכאה משפטית פונים בעת הפרה של אחד מסעיפי ההסכם ועוד ועוד. כאשר ישנן הסכמות, הן עולות על הכתב ומוגשות לאישור בערכאה שיפוטית לבחירת בני הזוג, כדי לקבל תוקף של פסק דין.

האם נדרשת מעורבות עורך דין בהסכם הגירושין?

מבחינה חוקית, מעורבות שכזו אינה חובה והדבר נתון להחלטת הזוג. אלא שיש את הוראת החוק ויש את 'השכל הישר' והבנה שמסמך כל כך חשוב ועקרוני, עם כל כך הרבה השלכות אפשריות, חייב להיבדק ולהיכתב על ידי מומחים.

הסכם גירושין הוא לא רק מסמך כחלק מתהליך הפרידה. השפעתו נוגעת לחיים העתידיים בשנים הקרובות והרחוקות שלאחר הפרידה, בסוגיית הילדים, בתחומי החיים האישיים, הכלכליים והאחרים. לכן, כדאי שאת ניסוחו יעשה איש מקצוע אשר בקיא בתחום ויודע לצפות קשיים עתידיים, לצד מתן פתרונות ומענים במסמך.

יתרה מכך, כפי שציינו, לא תמיד הכל נעשה בנועם. לא מעט אנו נתקלים בצד אחד של בני הזוג המנסה לפגוע באחר או מנסה לחרוג מההסכם ביודעין. עניינים כמו הברחת רכוש, כפיית פירוק שיתוף, התעלמות ממזונות, אתגור ההסדר בעניין הילדים ועוד – נפוצים מאוד וכדאי להתכונן לקראתם.

עורך דין גירושין יסייע לכם גם להחליט היכן להעביר ולאשר את הסכם הגירושין האם דרך בתי המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, כאשר לכל מסלול היתרונות והחסרונות שלו. הוא גם יהיה איש הקשר האמון על הסיוע, העזרה והייצוג שלכם, במקרה שתתבצע הפרה.

Divorce without legal representation

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שירותי גניזה וארכיב
המרכז לשירותי גניזה וארכיון

המרכז לשירותי גניזה וארכיון מתמחה במתן מידע בתחום שירותי גניזה וארכיון, כל מה שרציתם לדעת על שירותי גניזה וארכיון. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
072-3972331
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!