גיבוי כוננים

שירותי גניזה וארכיון זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לשירותי גניזה וארכיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

גיבוי כונניםלאדם הממוצע יש על גבי המחשב שלו הרבה מאד קבצים חשובים: בין אם מסמכים שעליו לשמור, תמונות נוסטלגיות, תוכנות חיוניות וכן הלאה.

לצד זה יש אינספור גופים עסקיים ומוסדיים שהקבצים שבמחשבים שלהם עשויים להיות חשובים לא פחות, וגם להיות שווים הון תועפות. הבעיה היא שהמחשב אמנם נראה לנו יציב ובטוח, אבל בפועל הוא כולל הרבה מאד תקלות פוטנציאליות – כולל כאלה שעלולות להביא לכך שהמידע ירד לטמיון כעבור תוך שניות, על כל ההשלכות החמורות של זה.

במצב הדברים הזה, ברורה החשיבות של גיבוי כוננים: פעולה פשוטה לכאורה, שעשויה למנוע מכם להיכנס למצבים לא נעימים שהיציאה מהם קשה עד בלתי אפשרית. החדשות הטובות הן שיש חברות ושירותים אמינים ויעילים, המיועדים למטרה הזו בדיוק.

המטרה: לשמור על הקבצים לאורך זמן

כפי שרמזנו מעלה, דיסק קשיח במחשב וגם כונן חיצוני (התקן USB למשל) הם פריטים פיזיים שאינם חפים מתקלות כלל וכלל. הם עלולים להינזק בדרכים שונות, בין אם פגיעה פיזית (נפילה או שריפה של הכונן החיצוני), וירוסים, התיישנות של אחד הרכיבים וכן הלאה. לאורך ההיסטוריה היו מקרים בהם מאגרי מידע שהיו על גבי מחשבים נמחקו בשנייה אחת, למשל מאגרי המידע הממוחשבים בבתי החולים בארצות הברית כתוצאה מסופת הוריקן הרסנית.

כיום, אנחנו רואים יותר ויותר אנשים פרטיים, עסקים, ארגונים ומוסדות שמעדיפים שלא לקחת את הסיכון הזה. הם פונים לשירותי ארכיב וגניזה של חברות חיצוניות – שיש מהן לא מעט בישראל כיום – ומפקידים את המידע שלהם בידיים שלהן, כולל בצורה של גיבוי הכוננים החשובים להם.

חברות אלה שומרות את המידע אצלן, בין אם בפלטפורמות פיזיות מאובטחות ובין אם על גבי הענן. שירותי ענן הפכו לנפוצים מאד בשנים האחרונות, והם מאפשרים לבצע את הגיבוי באמצעות שרתים מרוחקים, הנמצאים בניהולה ובשליטתה של חברה חיצונית.

התוצאה של כל אלה היא גיבוי שיעשה באמת את העבודה שלו, ויביא לכך שהמידע יישמר לאורך שנים באופן בטוח, תוך כדי קבלת שקט נפשי שאי אפשר לזלזל בחשיבות שלו. לפחות כל עוד יודעים למי לפנות ומה בדיוק לעשות.

איך מבצעים גיבוי כוננים?

גיבוי כוננים הוא פעולה שכל אחד רצוי שיחשוב עליה בחיוב מדי פעם, מאחר ואצל כל אחד צפויים להיות קבצים חשובים במחשב, שאובדן שלהם הוא בבחינת צרה צרורה (בהרבה מקרים המידע הזה הרי רגיש או יקר מאד). הדבר הראשון שצריך להחליט עליו הוא למי פונים. מומלץ לבחור בחברה ששמה הולך לפניה בתחום הארכיב, האחסון והגיבוי, חברה שיודעים בדיוק איך היא תגבה את הכוננים.

עוד שאלה שצריך לחשוב עליה היא מה בדיוק מגבים, כי הכונן הממוצע צפוי לכלול בתוכו רשימה אינסופית של קבצים. כאשר מגבים "יותר מדי" עלולים לגלות שהתהליך הופך למורכב, כי עלולים ללכת לאיבוד, כשגם העלות עלולה להיות גבוהה יותר.

מומלץ לעבור לבד אם עם אנשי החברה המגבה על הקבצים, לראות מה דורש גיבוי וכמובן שגם באיזו תדירות. יש מקרים בהם גיבוי נקודתי המתבצע אחת למספר חודשים עשוי להספיק, ולעומתם מצבים בהם חשוב לבצע גיבוי של הקבצים מדי יום ביומו (בעיקר במגזר העסקי או המוסדי).

הערה אחרונה לסיום: עם כל היתרונות של גיבוי כוננים, מומלץ שלא לבנות עליו בתור ישועה. הגיבוי לא מחליף התנהלות בטוחה וזהירה עם המחשבים: שמירת קבצים בתיקיות מסודרות (בהרבה מקרים את מה ש"נמחק" פשוט לא מוצאים בתוך הכונן), התקנת תוכנות אנטי וירוס, הימנעות מהורדה של קבצים חשודים וכן הלאה.

גיבוי כוננים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שירותי גניזה וארכיב
המרכז לשירותי גניזה וארכיון

המרכז לשירותי גניזה וארכיון מתמחה במתן מידע בתחום שירותי גניזה וארכיון, כל מה שרציתם לדעת על שירותי גניזה וארכיון. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
072-3972331
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!