אחסון מדיה

שירותי גניזה וארכיון זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לשירותי גניזה וארכיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

אחסון מדיהלכל אדם, ועל אחת כמה וכמה לבעלי עסקים, יש הרבה מאד דברים שהוא רוצה לאחסן לאורך זמן.

כאשר אנחנו נכנסים לשדה המשחק הממוחשב, אנחנו מבחינים במגוון רחב של דברים שרוצים לשמור: מסמכים, קבצים, תמונות, סרטונים וכן הלאה.

לכל אחד מהם מאפיינים משלו (למשל גודל), שיכולים וצריכים להשפיע על האמצעי שישמש לאחסן אותו. מהם אמצעי האחסון הקיימים כיום? ומדוע מומלץ לפנות לחברה מקצועית הפועלת בשדה המשחק?

מדיות לאחסון: מאז ועד היום

כיום, נהוג להשתמש במונח "מדיה" כדי לתאר אמצעי אחסון שהם ניידים במהותם. הם מהווים מעין גרסה מודרנית של אמצעים אחרים ששימשו לאחסון נתונים מאז שחר ההיסטוריה.

זה התחיל עם חריתה או כתיבה, על גבי מערות ולאחר מכן פפירוס ונייר, ועבר למדיות מעט יותר מתקדמות עם הזמן: גרמופון, תקליטורים, דיסקטים וכן הלאה. הבעיה העיקרית של אמצעים אלה הייתה נפח אחסון קטן יחסית, ואורח חיים נמוך מנגד.

אמצעי אחסון הנתונים שודרגו במהלך השנים. עברנו לדיסקים בנפח של מאות מגה בייט או אפילו כמה ג'יגה בייט, התקנים ניידים עם נפח אחסון אינסופי ועוד.

נהוג לחלק את אמצעי המדיה למספר קבוצות, כאשר החלוקה מבוססת על הטכנולוגיה שהם פועלים על פיה: מדיה מגנטית (סרט מגנטי, דיסקט ודיסק קשיח), תקליטור/דיסק או זיכרון הבזק (כרטיס פלאש). כל אחד מאלה מגיע בגדלים שונים ובצורות מגוונות, אותם יש להתאים למטרות האחסון הספציפיות.

לא מספיק לאחסן

במצב אופטימלי, היינו יכולים לשים את הקבצים על גבי אמצעי המדיה, ולתת להם להישמר שם לנצח. הבעיה היא שבתחום הזה יש רצוי ויש מצוי, והפער ביניהם הוא בהחלט גדול. כל אחד מהאמצעים שתוארו מעלה עלול להינזק בדרכים שונים: נפילה עלולה לפגום בפונקציונליות של אמצעי המדיה, אבל גם נזק פיזי אחר (שריטה על גבי דיסקטים).

אמצעי האחסון הניידים, דוגמת הכוננים הקשיחים, עלולים להיפגע אף הם – לדוגמא בעיות במגעים שלהם או בשקעי החיבור למחשב. סכנות אחרות הן גניבה (בעיקר כאשר על גבי אמצעי המדיה יש מידע רגיש וחשוב מאד) או אובדן (עלול להתגשם אצל כל ההתקנים הקטנים, שגודלם לעיתים סנטימטרים בודדים).

אין הרבה דברים מתסכלים יותר מאשר למקם את כל מה שחשוב לנו על גבי אמצעי מדיה, לבנות עליו שיישמר – ולגלות שהכל ירד לטמיון. לפעמים המשמעות היא אובדן קבצים שחשובים לנו יותר מכל, ובחלק מהמקרים קבצים שהעלות שלהם עבורנו גבוהה במיוחד.

כל מי שמתבסס על אמצעי המדיה הפיזיים בכוחות עצמם עלול לצאת מאוכזב, במיוחד כאשר הוא לא יודע מה מומלץ לעשות כדי לשמור עליהם לאורך זמן. כאן החברות המקצועיות המרכיבות את שדה המשחק נכנסות לתמונה.

המפתח לשמירה על המדיה: פנייה לחברה מקצועית

חברות רבות מציעות שירותי אחסון מדיה, לרוב כחלק משירותים מקיפים יותר בתחומי הגניזה והארכיב: אחסנת פריטים לפרקי זמן שונים, גיבוי מידע, הקלדת נתונים, מיון וסיווג וכן הלאה. החברות האלה לא בהכרח מוציאות מהתמונה את אמצעי האחסון הפיזיים, אבל מוצאות להם מקום בטוח ובעיקר מוגן – מכמה דברים.

כדי להתמודד עם סכנות הגניבה או מעשי הזדון, שאין אמצעי מדיה שעלול להיות חסין מפניהם, מאוחסנים הפריטים השונים במקומות סגורים, לא פעם תחת שמירה הרמטית של המתחם.

פעמים רבות הנזק הוא מכיוון שאנחנו לא מאחסנים את הפריטים בתנאים האידיאליים עבורו (למשל טמפרטורה נמוכה מדי), סיכון שלא יהיה קיים אצל חברה מקצועית: מה שדורש קירור או בקרת טמפרטורה יאוחסן בתנאים אלה. לצד זה אפשר למנות אמצעי מיגון ובקרה אחרים, למשל מערכות גילוי או כיבוי אש, חיישנים וכן הלאה.

אחסון מדיה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

שירותי גניזה וארכיב
המרכז לשירותי גניזה וארכיון

המרכז לשירותי גניזה וארכיון מתמחה במתן מידע בתחום שירותי גניזה וארכיון, כל מה שרציתם לדעת על שירותי גניזה וארכיון. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
072-3972331
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!